php چیست؟

03 سپتامبر 2018
PHP چیست

PHP چیست

در ادامه به صورت کامل به سوال  PHP چیست توضیح داده خواهد شد ، PHP  یک زبان برنامه نویسی برای طرحی سایت های پویا است که عملیات محاسباتی را انجام میدهد.این زبان اسکیریپتی میتواند با HTML ترکیب شود و یک سایت به شما تحویل دهد PHP یک زبان در سطح سرور است.یعنی کد های PHP  روی سرور تفسیر میشود و خروجی مانند HTML  یا دیگر تولید میکند که توسط کاربر قابل مشاهده است.

روز به روز  تعداد وب سایت های جهان افزایش میابد و مخاطبان بیشتری را در بر میگیرند.با آماری که از ثبت دامنه های مختلف داریم نشان دهنده این است که اینترنت به سرعت در حال گسترش است.

با این حجم از وب سایت ها HTML پاسخ گوی نیاز مردم نبود. و نیاز به یک زبانی بود تا بتواند مانند نرم افزار های DESKTOP  عمل کند و به راحتی قابل گسترش باشد.

php در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf ارایه شد.

معمولا برنامه نویسی PHP  به این صورت است که شما در کامپیوتر خود  بدون  اتصال به اینترنت برنامه خودرا مینوسید و آزمایش های مقدماتی خودرا انجام میدهید و بعد از آن روی سرور منتقل میکنید.

با PHP میشود سایت هایی ساخت که:

داده ها را از منابع مختلفی مانند بانک های اطلاعاتی و یا فایل ها جمع آوری کنند.

قسمت هایی مثل جستجو، فروم، عضوییت، ورود و خروج کاربران، گالری عکس و … ایجاد کرد.

سیستم پست الکترونیکی ایجاد کرد، فروشگاه آنلاین ساخت و به کاربران اجاز خرید داد و کار هایی همانند این موارد.

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی شریفی
نزديك به ده سال است كه در زمينه سرویس‌های مايكروسافتی، لينوكسی و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در چهار سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاه شما

یک دیدگاه