Make Fewer HTTP Requests و روش های رفع خطا

8 ماه پیش

Make Fewer HTTP Requests چیست؟ بیش از 40 درصد بازدیدکنندگان، در صورتی که سرعت بارگذاری سایت شما از 3 ثانیه فراتر رود، آن را ترک خواهند کرد پس یکی از مهم ترین جنبه های یک وبسایت که می تواند باعث شکوفایی یا شکست آن شود، زمان بارگذاری صفحات است.

 

7 روش برای رفع خطای Make Fewer HTTP Requests

 

اگر وبسایت شما سرعت مناسبی ندارد، شما در دردسر افتاده اید. برای بهینه سازی سرعت وب سایت، شما نیاز دارید که از پشت صحنه اتفاقات با خبر باشید و کاهش درخواست های HTTP یکی از آنهاست.

 

نکته: با رفع این خطا شما توانسته اید یکی از مشکلاتی که در GTmetrix با نام Make Fewer HTTP Requests یا Reduce HTTP Requests را حل کنید.

 

یک صفحه وب شامل اجزا و قسمت های زیر می باشد:

  • تصاویر (Images)
  • نوشته ها (Text)
  • فایل های CSS
  • فایل های JS
  • ویدیو ها (Videos)
  • و …

 

تمامی این اجزا با هم در طراحی و ایجاد محتوای صفحه سایت شما مشارکت می کنند. برای ایجاد یک صفحه وب جالب و تعاملی برای کاربران، اجزای دیگری نیز به صفحه اضافه خواهند شد. حال اگر یک کاربر یک صفحه از وبسایت شما را به صورت مستقیم یا از طریق موتورهای جستجو مشاهده کند، مرورگر کاربر، با ارسال درخواست هایی به سمت سرور، اعلام می کند که تمامی اجزای موجود در صفحه را می خواهد. این درخواست ها، درخواست های HTTP Server نامیده می شوند.

 

برای هر جز یا قسمت از صفحه، یک درخواست HTTP مجزا ایجاد می شود و سرور با ارسال فایل های خواسته شده، درخواست ها را پاسخ می دهد. پس از آن پاسخ ها، پردازش شده و اجزای موجود در صفحه، در نمایشگر کاربر بارگذاری خواهند شد.

 

آگاه شدن از تعداد درخواست های HTTP

Google PageSpeed Insight یک ابزار رایگان برای بررسی عملکرد یک صفحه وب است. این ابزار کارایی صفحه وب را آنالیز کرد ه و یک نمره بین 0 تا 100 به آن خواهد داد. علاوه بر این، گزارشی برای سرعت بارگذاری وبسایت نیز تولید می کند.

 

همچنین در بعضی از مرورگر ه، می توانید با استفاده از ابزار توسعه دهندگان، بررسی کنید که چه تعداد از درخواست های HTTP بر سرعت بارگذاری وبسایت تاثیرگذارند. برای بررسی این موضوع، بر روی صفحه کلیک راست کرده و گزینه Inspect را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، بر روی تب Network کلیک نمایید.

 

صفحه Network فعالیت های شبکه ای مربوط به وبسایت شما را نمایش می دهد. برای دیدن اتفاقات رخ داده در زمان بارگذاری صفحه، در حالی که این پنل باز است، صفحه را Refresh نمائید. خواهید دید که درخواست های HTTP به صورت Real-Time ایجاد خواهند شد.

 

کاهش درخواست های HTTP

حالا شما می دانید که درخواست های HTTP SERVER چه چیزی هستند و اثر آنها بر روی سرعت سایت چگونه است. همچنین می دانید که برای بررسی این درخواست ها از چه ابزاری استفاده نمایید. نحوه کاهش درخواست های HTTP را با هم بررسی کنیم و سرعت سایتتان را افزایش دهیم.

 

حذف تصاویر غیر ضروری

خیلی از مواقع، زمان بارگذاری صفحات به دلیل وجود تصاویر افزایش می یابد. اولین کاری که شما باید انجام دهید، حذف تصاویر غیرضروری از کتابخانه رسانه تان است. هیچ دلیلی ندارد که تصاویری را ذخیره کنید که از آنها استفاده نمی کنید. بنابراین تصاویر مورد استفاده را حفظ و بقیه را حذف نمایید.


بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر

زمانی که تصمیم گرفتید تصاویر مورد نظر را حفظ کنید، شما باید آنها را فشرده و بهینه نمایید. بهینه سازی تصاویر، اطلاعات اضافی فایل را حذف می کند. همچنین مطمئن شوید که اندازه تصاویر خیلی بزرگ نباشد و در صورت نیاز، آنها را فشرده نمایید.


استفاده از CSS Sprites

با استفاده از این تکنیک، می توانید چندین تصویر مختلف را در یک تصویر ادغام کرده و بگنجانید. با استفاده از این تکنیک، همانطور که تعداد تصویر بکار رفته در صفحه کاهش می یابد، تعداد درخواست های HTTP نیز کاهش یافته و در نتیجه سرعت بارگذاری وب سایت بهبود خواهد یافت.


استفاده از افزونه Lazy Load

با استفاده از تکنیک Lazy Load تنها تصاویر بخشی از صفحه بارگذاری خواهند شد که، کاربر از آن بخش بازدید کند. این تکنیک با استفاده از جاوا اسکریپت کار می کند. در این تکنیک بارگذاری بخشی از تصاویر زمانی انجام خواهد شد که کاربر در صفحه شروع به حرکت نماید. بدین ترتیب تعداد درخواست های HTTP کاهش خواهند یافت.


فعال سازی کش مرورگر

زمانی که مرورگر شما قصد دارد وب سایتی را بارگذاری کند، اطلاعات زیادی مانند تصاویر، فایل های CSS و … را دریافت می کند. برخی از این اطلاعات همواره ثابت و بدون تغییر هستند. پس بهتر است که مرورگر این فایل ها را در حافظه کش (Browser Caching) خود ذخیره کند تا از دریافت آنها در هر بار مراجعه به وب سایت جلوگیری کرده و در نتیجه مدت زمان لازم برای بارگذاری وب سایت کاهش یابد.


ترکیب فایل های JS و CSS

قالب های وردپرسی به طور معمول شامل فایل های CSS متعدد می باشند؛ چون توسعه دهندگان با فایل های مجزا راحت تر کار خواهند کرد. بنابراین برای دریافت هر فایل CSS، مرورگر یک درخواست HTTP مجزا به سمت سرور ارسال خواهد کرد و این به معنی سرعت لود بیشتر سایت خواهد بود. برای رفع این موضوع، می توانید فایل های CSS را با هم ترکیب کرده یا آنها را در یک فایل ادغام کنید. این قابلیت عموما با نام Combine CSS files در افزونه های کش شناخته می شود.

 

نکته: همچنین این مورد را برای فایل های Js نیز می توانید بکار ببرید.


استفاده از CDN (شبکه های توزیع محتوا)

استفاده از یک CDN می تواند سرعت لود سایت شما را به خوبی بهبود ببخشد. یک CDN، شبکه ای از سرور هاست که معمولا در سرتاسر دنیا قرار گرفته اند. این سرورها محتویات استاتیک وب سایت مانند تصاویر، فایل های CSS و جاوا اسکریپت را کش می کنند. وقتی کسی وارد وب سایت شما می شود، محتوای استاتیک آن از نزدیکترین سرور از لحاظ موقعیت فیزیکی به کاربر، لود می شود. فاصله کوتاه با سرور به این معناست که اطلاعات سایت با سرعت بیشتری بارگذاری خواهد شد.

 

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اکثرا سایت ها، بازدیدکنندگان از یک موقعیت مشخص دارند و استفاده از CDN برای این موارد کمک زیادی نخواهد داشت. CDN در مواردی باعث بهبود سرعت خواهد شد که سایت، ترافیک بین المللی داشته باشد.

 

همچنین میتوانید برای استفاده از یک CDN رایگان از CloudFlare استفاده کنید.

 


 

خرید هاست   خرید سرور مجازی   خرید هاست ارزان

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب ترانه

دیدگاه شما

بدون دیدگاه