هاست چیست؟ چگونه یک هاست خوب بخریم؟

12 آگوست 2018
هاست چیست؟

هاست چیست؟

هاست به عبارتی ساده، فضای ذخیره سازی یک وب سایت است.

مثال ساده تر

فرض کنید شما میخواهید یک ویلا برای خودتان و دوستانتان بسازید این ویلا سایت شماست  و هاست زمینی هست که شما اونجا ویلاتون رو میسازید.

علاوه بر این که زمین ویلا باید در یک منطقه ی خوش موقعیت واقع شده باشه که دوستانتون بتونن به راحتی  به اونجا بیان ویلاتون باید در مقابل سیل،زلزله و طوفان هم مقاوم باشه.

و امکانات تفریحی مناسبی هم  داشته باشه.

داخل اینترنت هم اگر بخواین یک وبسایت خوب داشته باشید و از دوستان و آشنایانتون بخواید که با مراجعه به اون از خدماتتون استفاده کنن باید بتونین اطلاعات سایتتون رو در در یک فضای امن در بستر اینترنت نگهداری کنید.

اینطوری تمام اطلاعتتون در کل جهان در دسترسه.

ویژگی های یک هاست خوب چیست؟

  1. یک هاست خوب باید همیشه آنلاین باشه و قطعی نداشته باشد.

  2. برای اینکه سایت ما با سرعت بالایی باز بشه باید یک هاست پر سرعت باشه.

  3. در مقابل حملات و اتک ها و ویروس های اینترتی مقاوم باشه تا مشکلی برای سایت ایجاد نکنه.

  4. دارای امکانات خوب برای راه اندازی سایت باشه.

نتیجه گیری

پس به فضایی که شما اطلاعاتتون رو در اون قرار میدید هاست یا میزبان وب گفته میشه که باید از شرکت های هاستینگ مانند repgad.com  و سایت های دیگر خریداری کنید.

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی شریفی
نزديك به ده سال است كه در زمينه سرویس‌های مايكروسافتی، لينوكسی و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در چهار سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاه شما

یک دیدگاه