آموزش Redirect در cPanel + تصویر

19 ژوئن 2018
Redirect

آموزش Redirect در cPanel

 

برای آشنایی با نحوه Redirect کردن در cPanel مراحل زیر را دنبال کنید:

1.برای انجام عملیات Redirect در cPanel می توانید دو کار انجام دهید، یک مطابق عکس زیر جستجو کردن کلمه Redirects در کادر جستجو و دو در بخش Domains کلمه Redirects را پیدا کرده و کلیک کنید.

Redirect

2.با کلیک بر روی گزینه Redirects پنجره ای مانند عکس زیر به نمایش در می آید.

Redirect

3.در این قسمت با چند گزینه روبرو هستیم که با توجه به نوشته های زیر عملیات Redirect رو انجام میدیم:

بخش Type: در این قسمت دو نوع ریدایرکت می توان انجام داد. اگر قصد انجام ریدایرکت با مدت کوتاه را دارید میبایست Temporary 302 را انتخاب کرد، در غیر این صورت Permanent 301.

توجه: ریدایرکت در سئو سایت تائیر گذار است.

بخش https://www.?: در این بخش با سه گزینه رو برو هستیم. یک گزینه All Public Domains که به معنای تمامی دامنه ها و زیر دامنه ها عملیات ریدایرکت صورت گیرد. دو انتخاب دامنه می باشد و سه انتخاب زیر دامنه که بسته به انتخاب خود باید یکی از این سه گزینه را انتخاب نمود و در کادر خالی پایینی اگر قصد ریدایرکت پوشه را دارید این گزینه با نام پوشه پر می شود.

بخش Redirects to: در این فیلد آدرس جدید که قصد دارید به این آدرس ریدایرکت شود را وارد نمایید.

در بخش www. Redirection با سه گزینه روبرو هستیم:

¹.Only redirect with www: با انتخاب این گزینه آدرس مورد نظر تنها زمانی که همراه با www در خواست شود، ریدایرکت خواهد شد.
².Redirect with or without www: با انتخاب این گزینه در صورتی که بازدیدکننده آدرس سایت را همراه با www و یا بدون www وارد کند، ریدایرکت انجام خواهد شد.
³.Do Not Redirect www: با انتخاب این گزینه تنها در زمانی که آدرس سایت بدون www وارد شود، ریدایرکت انجام خواهد شد.
با انتخاب گزینه Wild Card Redirect کاربر در عین هدایت شدن به آدرس جدید، آدرس درخواستی خود را از دست نمی دهد. یعنی اگر کاربر آدرس را به صورت Google.ir/Test وارد کند، به آدرس Google.com/Test هدایت خواهد شد. بهتر است این گزینه فعال شود.
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی شریفی
نزديك به ده سال است كه در زمينه سرویس‌های مايكروسافتی، لينوكسی و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در چهار سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه