آموزش نصب افزونه در وردپرس

03 ژانویه 2020

آموزش نصب افزونه در وردپرس. وردپرس با داشتن بیش از 54 هزار افزونه امکاناتی شگرف را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با استفاده از این افزونه ها سایتی حرفه ای و قدرتمند را به مشتری خود ارائه دهید.

 

آموزش نصب افزونه در وردپرس

 

با ذکر همین نکات درخواهید یافت که استفاده از افزونه های وردپرس امری غیرقابل انکار است. به دو شکل می توان افزونه ها را روی وردپرس نصب کرد. حالت اول نصب افزونه ها از طریق وردپرس و حالت دوم نصب افزونه ها از طریق cPanel است

 

نصب از طریق وردپرس

یکی از راه های مرسوم برای نصب افزونه ها پنل وردپرس است. پس از ورود به پنل وردپرس از منوی سمت راست روی افزونه ها کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه پنجره ای باز می شود که شما می توانید تمام افزونه های نصب شده را مشاهده کنید و هرکدام از این افزونه ها را می توانید فعال، غیر فعال و یا ویرایش کنید. حال قصد داریم تا یک افزونه جدید را به این پنل اضافه کنیم.

آموزش نصب افزونه

 

برای این کار روی دکمه افزودن در بالای پنجره کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه ها شوید. در این پنجره شما افزونه های زیادی را خواهید دید که در صورت احتیاج به هرکدام می توانید آن را دانلود کرده و استفاده کنید. اما اگر افزونه مورد نظر شما در پنجره موجود نبود نگران نباشید. شما می توانید به راحتی از فیلد جستجو با وارد کردن نام افزونه مورد نظر این کار را انجام داده و پس از یافتن نتیجه از طریق کلید هم اکنون نصب کن اقدام به نصب افزونه نمایید. پس از نصب افزونه کلید هم اکنون نصب کن به فعال کردن تغییر نام پیدا کرده است و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که افزونه نصب شده را فعال نمایید.

 

حالا شما افزونه مورد نظر را نصب و فعال کرده اید و فقط کافی است تا با مراجعه به لیست افزونه های خود آن افزونه را ببینید و می توانید برای تنظیمات بیشتر با ورود به افزونه اقدامات لازم را انجام دهید.

 

نصب از طریق cPanel

یکی دیگر از روش های نصب افزونه ها از طریق cPanel و یا به طور کلی نصب روی هاست است. برای این کار قدم اول رفتن به آدرس مورد نظر که پلاگین ها یا افزونه ها در آنجا قرار دارد است.

 

در هاست خود پس از ورود به File Manager باید به آدرس /public_html/wp-content/plugins/ مراجعه کنید. تمام افزونه های شما در این مسیر قرار دارند. برای افزودن یک افزونه جدید شما ابتدا باید یک فیل زیپ شده از افزونه ای که تهیه کردید ساخته و سپس بر روی Upload در بالای صفحه کلیک کنید. بعد از پایان پیدا کردن آپلود فایل مورد نظر آن را از حالت فشرده خارج کنید. با کلیک راست و انتخاب گزینه Extract File مراحل خارج کردن فایل از حالت فشرده آغاز می شود و پس از پایان، پوشه آن در قسمت Plugin ها افزوده خواهد شد.

آموزش نصب افزونه

 

شما تمام کار را انجام داده اید و فقط نیاز است تا افزونه مورد نظر را فعال کنید. برای فعال کردن این افزونه می توانید با مراجعه به مسیر افزونه ها در پنل وردپرس عملیات فعال سازی را انجام دهید که قبلا در بالا گفته شده بود.

 


 

 

خرید هاست   خرید سرور مجازی   خرید هاست ایران

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب امیر سلیمانژاد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه