آموزش تهیه Backup از دیتابیس در cPanel + تصویر

18 ژوئن 2018
Backup

آموزش تهیه Backup از دیتابیس در cPanel

 

برای تهیه بک آپ از دیتابیس در پنل cPanel مراحل زیر را دنبال کنید:

1.با توجه به تصویر زیر دو روش برای انتخاب گزینه Backup Wizard در هاست موجود است، می توان با جستجو کردن کلمه Backup Wizard در کادر جستجو گزینه را پیدا کرده و یا با گشتن در صفحه اصلی پنل گزینه را پیدا کنید.

Backup

2.با انتخاب گزینه Backup Wizard صفحه جدید مانند تصویر زیر برای شما نمایان می شود.

Backup

3.در این بخش ما دو گزینه داریم:یک Restore که برای بازگردانی بک آپی که قبلا تهیه کردیم، دو Backup که با کلیک بر روی دکمه Backup صفحه ای مانند تصویر زیر به نمایش در می آید.

Backup

4.همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، چهارگزینه پیش روی ماست:

گزینه Full Backup: با کلیک بر روی این دکمه، یک بک آپ به صورت کامل از تمام اطلاعات هاست برای تهیه می شود که به دو صورت به دستمان می رسد، یک از طریق ایمیل و دو از طریق وارد شدن به فایل منیجر.
گزینه Home Directory: با کلیک بر روی این گزینه، بک آپ تهیه شده فقط از تمام فایل های موجود در پوشه Home در فایل منیجر تهیه می شود.
گزینه MySQL Database: با کلیک بر روی این گزینه، بک آپ تهیه شده فقط از دیتابیس انتخابی که در ادامه توضیح داده خواهد شد، تهیه می شود.
گزینه Email Forwarders & Filters: با کلیک بر روی این گزینه، بک آپ تهیه شده از ایمیل هایی که انتخاب خواهید کرد، تهیه خواهد شد.

5. با کلیک بر روی گزینه MySQL Database، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

Backup

6.با توجه به تصویر بالا تنها یک دیتابیس در هاست موجود می باشد به نام rptest_test و با رنگ آبی مشخص شده در بخش Databases. این بخش تنها دیتابیس های موجود در هاست را به طور کامل نمایش می دهد که با کلیک بر روی هر کدام فایل بک آپ آن دیتابیس شروع به بارگذاری و دانلود می شود.
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی شریفی
نزديك به ده سال است كه در زمينه سرویس‌های مايكروسافتی، لينوكسی و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در چهار سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه