آموزش تنظیم DNS اختصاصی در WHM + تصویر

18 ژوئن 2018
DNS
آموزش ساخت و تنظیم DNS اختصاصی در WHM

 

برای تنظیم و پیکربندی DNS اختصاصی در WHM/cPanel، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1.ابتدا وارد پنل WHM خود شوید.

2.مانند عکس زیر گزینه DNS Functions را می توان از دو قسمت در پنل پیدا کرد.

DNS

3.با کلیک بر روی گزینه DNS Functions به صفحه ای مانند عکس زیر منتقل می شوید.

DNS

4.بعد از وارد شدن به صفحه DNS Functions، گزینه Edit DNS Zone را پیدا کرده و کلیک کنید، سپس صفحه ای مانند عکس زیر نمایان می شود.

DNS

5.در صفحه باز شده نام دامنه مورد نظر که قصد ساخت DNS اختصاصی را دارید پیدا کرده و کلیک کنید و سپس دکمه Edit را انتخاب کنید. با زدن دکمه Edit صفحه ای مانند عکس زیر برای شما به نمایش در می آید.

DNS

6.همانند تصویر و کادر های پر شده با دامنه repgad.com، نام دامنه خود را جایگزین کنید. در تصویر پنج بار نام دامنه repgad.com دیده می شود که شما باید نام دامنه خود را جایگزین کنید.

7.توجه کنید که بعد از نام دامنه یک نقطه در انتهای دامنه وجود دارد.

8.با تنظیم نام دامنه، صفحه را اسکرول کنید تا به بخش Add New Entries Below this Line برسید. در این بخش می بایست دو رکورد ns1 و ns2 از نوع A تعریف کنید. به تصویر زیر توجه نمایید:

DNS

9.در سطر اول: کادر اول را با مقدار ns1، کادر دوم را تغییر ندهید، کادر سوم با مقدار A که می توانید با باز کردن لیست، کلمه را پیدا کنید و در آخر به جای 127.0.0.1 آی پی سرور را وارد نمایید و دکمه Save انتخاب نمایید.
10.در سطر دوم: کادر اول را با مقدار ns2، کادر دوم را تغییر ندهید، کادر سوم با مقدار A پر شود و در آخر به جای 127.0.0.1 آی پی سرور را وارد نمایید و دکمه Save را انتخاب نمایید.

 

در این مقاله ما با توجه به 10 روش و نکته یاد گرفتیم که چگونه در پنل WHM/cPanel یک DNS اختصاصی ایجاد و تنظیم کنیم
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی شریفی
نزديك به ده سال است كه در زمينه سرویس‌های مايكروسافتی، لينوكسی و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در چهار سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه