آموزش آپلود سریع فایل ها در هاست با دستور PHP

8 ماه پیش
آموزش آپلود سریع فایل ها در هاست با دستور PHP

آموزش آپلود سریع فایل ها در هاست با PHP. با استفاده از دستورات موجود در زبان PHP می توانیم فایل های مورد نیاز خود با حجم حداکثر 100 مگابایت را به صورت مستقیم از سرورهای سایت های دیگر بر روی سرور هاست سایت خود آپلود کنیم.

 

آموزش آپلود سریع فایل ها در هاست با PHP

 

آپلود فایل ها به روش معمولی

در روش معمولی بدون داشتن محدودیت حجم فایل مورد نظر را از سرور مورد نظر دانلود کرده سپس فایل را در هاست خود آپلود می کنیم. این روش علاوه بر زمان بر بودن باعث افت سرعت اصلی اینترنت خود و در صورت حجمی بودن اینترنت خود باعث از دست دادن حجم بیشتری می شود.

 

آپلود سریع فایل ها

برای انجام این کار می توان از دستور های مختلف در زبان PHP بهره بگیریم اما در این آموزش از دستور ساده Copy که در تمامی هاست ها قابل دسترسی است استفاده می کنیم که روشی راحت برای دانلود از دیگر سرور ها بر روی هاست خود می باشد.

 

برای انجام این کار می بایست در یکی از پوشه های موجود در فایل منیجر هاست خود فایلی با پسوند php. ایجاد کنید. برای مثال در مسیر اصلی هاست (public_html) فایلی با نام copy.php میسازیم سپس کد های زیر را در فایل نوشته و ذخیره میکنیم:

<?php
copy(“http://repgad.com/test.zip”, “file.zip”);
?>

نکته: به جای آدرس repgad.com آدرس سایت مورد نظر که قصد دانلود فایل از آنجا را دارید وارد می کنید و به جای test.zip نام فایل مورد نظر در سایت مقصد را وارد میکنید.

 

فایل دریافتی ما از سایت مورد نظر طبق دستور بالا، با نام file.zip در محلی که فایل copy.php قرار دارد ذخیره می شود.

 

نکته: شما می توانید به جای file.zip که فایل دریافتی را با این نام ذخیره می کند، یک نام دلخواه وارد کنید.

نکته: حداکثر حجم فایل برای استفاد از این دستور 100 مگابایت می باشد.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب ترانه

دیدگاه شما

بدون دیدگاه